ZESPÓŁ

zdjęcieSiłą wydawnictwa Probum są ludzie, którzy doskonale potrafią spożytkować zgromadzoną wiedzę. Nie sztuką jest jednak posiadać informacje, lecz w sposób zrozumiały przekazać je odbiorcy. Dlatego w naszych szeregach bardzo cenimy pasjonatów, którzy swoimi zainteresowaniami chcą oraz co równie ważne, potrafią dzielić się z osobami trzecimi. Jesteśmy młodym i ambitnym zespołem, ochoczo podejmującym nowe wyzwania oraz projekty. Nie lubimy stać w miejscu, a każdego dnia uczymy się czegoś nowego.zdjęcie Rafał Romański - specjalista od zarządzania przedsiębiorstwami (WSEiZ). Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiał w wieku 17 lat w agencji reklamowej, gdzie nabrał doświadczenia z zakresu reklamy, public relations oraz marketingu. Dalsze szczeble jego kariery były związane głównie z rynkiem IT, w którym jako product manager oraz marketing manager tworzył i zarządzał markami: OCZ, be quiet!, PCPower&Cooling, Revoltec oraz Hercules, powszechnie uznawanymi dziś za prestiżowe. Pomysłodawca, założyciel i zarządca firmy Probum. Współtwórca serwisu internetowego PurePC.pl, w którym piastuje stanowisko redaktora naczelnego. Entuzjasta nowych technologii i wszelakich gadżetów umilających życie. Za główny cel stawania sobie rozwój serwisów wchodzących w skład grupy Probum.

zdjęcie Sebastian Oktaba - absolwent Warszawskiego UKSW na Wydziale Prawa i Administracji ze specjalizacją w Prawie Informatycznym. Nie związał jednak na długo swojej drogi zawodowej ze stricte urzędniczymi stanowiskami. Po krótkiej przygodzie z polską biurokracją, postanowił poświęcić czas innym, bardziej kreatywnym zajęciom łączącym się bezpośrednio z branżą IT. W głównym kręgu zainteresowań wymienia m.in.: nowe technologie oraz szeroko rozumiane nowinki sprzętowe. Jest także wielkim entuzjastą gier komputerowych zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Z powodzeniem oddaje się także pisaniu publikacji na łamach portalu PurePC. W wolnych chwilach nie pogardzi ciekawą lekturą lub sesją z gitarą elektryczną. Chętnie też uczestniczy w imprezach historycznych, szczególnie inscenizacjach plenerowych. Zdeklarowany fan dobrej kuchni.

zdjęcie Łukasz Kasprzyk - z wykształcenia administrator systemów sieciowych. Z zamiłowania programista i webmaster. Przygodę z programowaniem rozpoczął jeszcze przed liceum ucząc się samemu języka Pascal. W późniejszych latach, jak sam mówi, było o wiele łatwiej - Visual Basic, C/C++, Delphi oraz HTML i PHP. Cechuje go chęć do optymalizowania wszystkiego, co tworzy lub używa. W wolnym czasie szuka nowinek technicznych, poznaje nowe trendy w projektowaniu stron, testuje dystrybucje Linuxa oraz oddaje się moderacji komentarzy na portalu PurePC.

zdjęcie Michał Sieńczyło - redaktor serwisu PurePC.pl. Twórca cyklicznie publikowanych poradników na temat sprzętu komputerowego od czerwca 2007r. Tematyką hardware'ową zajmuje się z zamiłowania od kilku lat. Zgłębia wiedzę na podstawie własnych doświadczeń oraz ich wymiany. Moderator działu „co kupić” na forum PurePC.pl, twórca comiesięcznych konfiguracji zestawów komputerowych na łamach portalu PurePC.pl. Jego hobby, to stosunki geopolityczne w Azji. Szczególnie skupia się na problematyce półwyspu koreańskiego oraz Tajwanu. Ekstrawertyk. Kosmopolityczna natura. Żarliwy przeciwnik wszystkiego co narzucane siłą. Miłośnik lotnictwa cywilnego i szczerych rozmów przy yerba mate. Adekwatnie do zmieniających się upodobań muzycznych, brzmieniom syntezatorowym pozostaje wierny.

zdjęcie Łukasz Sulka - istota chaotyczna, niedoszły fizyk, fotograf z zawodu i zamiłowania. Wierny i oddany czytelnik nieistniejącego już Secret Service, fan dobrych starych gier i sprzętu komputerowego. Ostatnio jego zainteresowania są powiązane z tematyką rozwoju osobistego, NLP czy time management. Lubi dobrą muzykę i czerwoną herbatę. Miłośnik analogowej fotografii, ale także cyfrowych szaleństw i manipulacji. Prowadzi kursy obróbki cyfrowej we Wrocławiu. Współpracuje z Probum jako grafik, fotograf oraz tworzy projekt serwisu społecznościowego związanego z rynkiem IT. W nawale obowiązków i spraw spokój oraz harmonię odnajduje na treningach kung-fu oraz tańca towarzyskiego.